"سفر به کربلا با پای پیاده از اقصی نقاط جهان به سمت کربلا یک اتفاق بی نظیر و بی بدیل است که بزرگترین تجمع مذهبی جهان محسوب می شود.
در سال قبل وقتی از تلویزیون می دیدم که مردم چطور با پای پیاده صدها کیلومتر راه را پیاده به سمت حرم امام حسین علیه السلام طی می کنند قلبم از جا کنده میشد و نمیتوانستم آرام بگیرم  بنابراین تصمیم گرفتم تا در روزهای آخر منتهی به اربعین به کربلا بروم اما ملاحظات سیاسی و قانونی از جمله نداشتن مدارک قانونی خروج از کشور، مانع از این توفیق شد.


امسال به شکر خدا قبل از فرا رسیدن ایام محرم و صفر مقدمات و امکانات سفر به کربلا را آماده کردم و یک هفته قبل از اربعین به سمت کربلا حرکت کردم.
اولین برخورد ما با مردم عراق بسیار خاطره انگیز بود.
پس از خروج از مرز مهران، عراقی ها زائران ایرانی را با ماشین های صلواتی به سمت بدره، اولین شهر عراق حمل کردند و در منطقه الزهراء(س) این شهر یکی از شهروندان عراقی با اصرار و خواهش و تمنّا ما را به جهت استراحت به منزلش دعوت کرد.


عراقی ها خدمت به زائر امام حسین(ع) را توفیق بزرگی میدانند و در این کار از همدیگر سبقت میگرفتند بطوریکه وقتی زائری را به منزل می بردند با آنکه وضع مالی خوبی نداشتند تمام و کمال و با بهترین غذاها به او خدمت میکردند.
ما چهار شب را در منزل مردم عراق سپری کردیم، در یکی از منازل حدود 20 زائر از شهرهای مختلف ایران بودیم که متوجه شدیم صاحبخانه در گوشه ای منزل نشسته، به ما نگاه می کند و اشک میریزد و به وضوح میشد اخلاص درونی او را احساس کرد به قول یکی از دوستان: "درست است که عراق ویران شده اما قلبهای مردم آباد و با نشاط بود."

طبقه بندی: نكته ها، 
برچسب ها: پیاده روی اربعین، پیاده روی کربلا، پیاده روی، اربعین،
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 16 آذر 1394 توسط محمد محمدی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic