پیشنهاد سردبیر

Tabligh2-2.png
Tabligh2-2.png
Tabligh2-2.png
Tabligh2-2.png
Tabligh2-2.png
Tabligh2-2.png
Tabligh2-2.png

جلیل جباری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار کرد: موضوع حفاظت و صیانت از آثار تاریخی رسالت فقط یک اداره یا دستگاه دولتی نیست و همه دستگاه‌های اجرایی باید در این زمینه مشارکت داشته باشند همچنین تریبون‌های نماز جمعه بهترین ظرفیت برای آگاه کردن آحاد مردم در این زمینه می‌باشد.

وی با بیان اینکه منابع مالی میراث فرهنگی در طول سال‌های گذشته پاسخ‌گوی نیازهای استان نبوده است، ادامه داد: اعتبارات ملی و استانی تکافوی نیازهای متعدد استان را نمی‌کند پس در این زمینه باید تجدیدنظر اساسی انجام گیرد.

این مسئول به وجود جاذبه‌های تاریخی در تکاب اشاره کرد و گفت: مجموعه‌های تاریخی موجود در تکاب اعم از خانه اربابی، عمارت دورباش، ساختمان هلال احمر، حمام اغول بیک و ... باید به اقشار مختلف مردم همچنین گردشگران داخلی و خارجی معرفی شود.

وی حمایت از سرمایه‌گذاری و اشتغال را از اولویت‌های دولت و همچنین سازمان متبوع برشمرد و عنوان کرد: میزان اعتبارات توسعه پایدار استان 480 میلیارد تومان است که حدود 72 میلیارد تومان آن به حوزه میراث فرهنگی اختصاص پیدا کرده است، بنابراین برای اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران و به ویژه متقاضیان بوم گردی اقدام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود تریبون نماز جمعه را مکان مناسبی برای آشنایی اقشار مختلف مردم با صنعت گردشگری و ظرفیت‌های نهفته در این زمینه دانست و بیان کرد: همچنین با استفاده از این تریبون می‌توان برای صیانت از آثار تاریخی نیز گام برداشت.

این مسئول به نام‌گذاری امسال با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» اشاره کرد و بیان داشت: چنانچه در استان برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری آذربایجان غربی هم‌افزایی شکل گیرد می‌توان تا اندازه زیادی مشکلات موجود در زمینه‌های مختلف را برطرف کرد همچنین برای رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی نیز اهتمام می‌شود.